Bank czy fundusz?

Na swoim koncie bankowym zgromadziłeś kapitał, z którego nie korzystasz, ponieważ Twoje dochody w zupełności wystarczają Ci na pokrycie bieżących wydatków? Jednocześnie zdajesz sobie sprawę z tego, że przechowywanie oszczędności na koncie nie jest opłacalne, więc postanowiłeś odpowiednio je zainwestować. Stanąłeś przed dylematem - co wybrać:  fundusz czy lokatę?

Powszechnie sądzimy, że oszczędności najlepiej przechowywać na lokatach bankowych, ponieważ tam będą bezpieczne. Niestety, czasy kiedy były one dobrym źródłem lokowania pieniędzy minęły. Obecnie lokaty są bardzo nisko oprocentowane (ok. 3-4% w skali roku),  czyli przynoszą niewielki zysk.

Jeśli więc chcesz lepiej zabezpieczyć finansowo przyszłość swoją i Twoich bliskich, powinieneś pomyśleć o Multibonusie - ubezpieczeniu inwestycyjnym ze składką jednorazową i możliwością dokonywania wpłat dodatkowych. To nowoczesne rozwiązanie inwestycyjne dla osób, które chcą efektywnie pomnażać już zgromadzony kapitał w długim okresie, a w przyszłości chcą sprawnie przekazać zgromadzony kapitał swoim najbliższym.

Inwestycyjny charakter ubezpieczenia
W ubezpieczeniu Multibonus Twoje środki inwestowane są w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Masz do wyboru aż 33 fundusze o zróżnicowanym poziomie ryzyka.  Ich aktywa lokowane są w jednostkach funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez 9 czołowych na polskim rynku towarzystw funduszy inwestycyjnych. Oznacza to nie tylko możliwość inwestowania na międzynarodowych rynkach,  w różne sektory i branże gospodarki, ale także wybór – w ramach jednego produktu – spośród funduszy oferowanych przez różne TFI.

Horyzont inwestycyjny
Jednorazowa wpłata na początku i możliwość dokonywania wpłat dodatkowych w każdym dogodnym dla Ciebie momencie pozwala dowolnie zwiększać wartość inwestycji  zgodnie z Twoimi bieżącymi potrzebami i możliwościami. Umowa zostaje podpisana na czas nieokreślony i ulega rozwiązaniu w przypadku:
-  śmierci ubezpieczonego;
- rezygnacji z ubezpieczenia, do czego będziesz miał prawo w każdym momencie trwania umowy (pamiętaj jednak, że może to wiązać się z opłatami).

Wysokość składek i suma ubezpieczenia
W Multibonusie wysokość pierwszej wpłaty to co najmniej 20 tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że zostanie ona w 100% zainwestowana, czyli przeliczona na jednostki wybranych przez Ciebie funduszy – bez potrącenia opłaty alokacyjnej. W trakcie trwania umowy będziesz mógł wpłacać również składki dodatkowe. Ilość i częstotliwość tych wpłat zależeć będzie tylko od Ciebie, natomiast wysokość każdej z nich nie może być niższa niż tysiąc złotych.

 

Dzięki połączeniu inwestycji z ubezpieczeniem na życie będziesz mieć pewność, że gdyby Ciebie zabrakło, Twoi bliscy otrzymają świadczenie w wysokości 102% aktualnej wartości zgromadzonego kapitału, a wypłata nie będzie obciążona podatkiem od zysków kapitałowych.
Dodatkowo, w Multibonusie otrzymujesz bezpłatnie ubezpieczenie od ryzyka śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku (SNW), gdzie wysokość wypłacanego świadczenia jest równa 105% aktualnej wartości rachunku.

Dostęp do środków i zmiana funduszy
W Multibonusie możesz na bieżąco śledzić wartość swojej inwestycji i bezpłatnie zmieniać fundusze przez Internet – to wszystko dzięki aplikacji iBOK.

Wypłata zgromadzonych środków
W każdym roku trwania umowy ubezpieczenia możesz bezpłatnie wypłacić do 10% aktualnej wartości kapitału. W każdej chwili możesz też wypłacić całość zgromadzonych środków – pamiętaj jednak, że może to być związane z opłatami. W przypadku całkowitej rezygnacji z umowy pobierana jest opłata likwidacyjna, której wysokość zależy od czasu trwania umowy. Jeśli kapitał zostanie wypłacony w pierwszym roku ubezpieczenia, potrącone zostanie 5% jego wartości. Im dłuższy okres trwania umowy, tym niższa opłata: 2 i 3 rok – 3%, 4 – 1%. Od 5. roku trwania umowy środki możesz wypłacić bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Powszechnie sądzimy, że oszczędności najlepiej przechowywać na lokatach bankowych, ponieważ tam będą bezpieczne. Niestety, czasy kiedy były one dobrym źródłem lokowania pieniędzy minęły.
Nota prawna >

Pozostałe artykuły

Uczyń dziecko bogatym!

Sposób na zapewnienie swoim dzieciom i wnukom zabezpieczenia na przyszłość.

Wirtualne inwestycje – nowy trend?

Inwestycje wkraczają w wymiar wirtualny

Nie boisz się ryzyka?

Oto produkty dla Ciebie!

Bank czy fundusz?

Gdzie możesz liczyć na większy zysk?

Podczas wzrostów i spadków

Jak inwestować w akcje?

Zalety oszczędzania długoterminowego

Marzysz o kupnie samochodu, mieszkania lub domu?

W co zainwestować tysiąc i milion?

W pierwszej kolejności określ swój profil inwestycyjny

Ryzyka i tak nie unikniesz

Ale pojęcie ryzyka jest względne i pojmowane bardzo indywidualnie

Żyjesz chwilą? A może spróbujesz oszczędzać?

"Jakoś to będzie" i inne pułapki domowej ekonomii

Błędy w inwestowaniu na emeryturę

Niecierpliwość i emocje? Lepiej nie tutaj

Dolce vita emeryta

Oszczędzanie, czy strategie inwestycyjne?

Jak określić własne strategie inwestycyjne?

Wybór strategii inwestycyjnych - jak go dokonać?

Inwestycje przyszłego emeryta

Jak chciałbyś, żeby wyglądało Twoje życie na emeryturze?

Inwestycje lepsze niż lokata?

Poznaj możliwości inwestycyjne programu Bonus VIP

Kobieta na zakupach

Nie musisz rezygnować z comiesięcznej przyjemności robienia zakupów...

Fundusz inwestycyjny od kuchni

Jak to wygląda na co dzień?

Fundusze inwestycyjne

Zarabiaj, gdy inni tracą!

Jak czytać rankingi funduszy inwestycyjnych?

Co jest ważne podczas analizowania rankingów funduszy inwestycyjnych?

Zysk i spadek bez podatku? Ależ tak!

Skorzystaj z możliwości podatkowych jakie daje Multibonus i Bonus VIP

zwiń / rozwiń

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku
do piątku w godzinach 9:00-20:00.

22 563 22 35

Zostaw kontakt
oddzwonimy

Skontaktujemy się z Tobą bezpłatnie w wybranym przez Ciebie czasie.

Zamów rozmowę

Porozmawiaj
o inwestowaniu online

Wirtualny Oddział czynny od
poniedziałku do piątku g. 9:00-20:00.
dowiedz się więcej

Połącz

Znajdź agenta
lub placówkę

Wyszukaj agenta lub placówkę w swojej okolicy. Jesteśmy w całej Polsce.

Znajdź