Aviva Investors Indywidualny Program Inwestycyjny

Indywidualny Program Inwestycyjny to prosty sposób na regularne oszczędzanie, który pozwala odkładać niewielkie kwoty i inwestować je w wybrany fundusz inwestycyjny.

Jest to rozwiązanie dla osób, które planują znaczne wydatki w perspektywie 5-10 lat (np. kupno mieszkania, samochodu czy dodatkowa emerytura) i nie chcą na bieżąco znacznie obciążać domowego budżetu.

Zalety uczestnictwa w Programie:

Indywidualny Program Inwestycyjny - zestawienie najważniejszych cech Programu
uczestnik Programu właścicielem konta jest osoba pełnoletnia lub małżeństwo
czas trwania Programu dowolny, minimum 3 lata
liczba funduszy do wyboru 15 subfunduszy Aviva Investors FIO (fundusz parasolowy)
rodzaj zadeklarowanych wpłat regularne (deklarowana składka miesięczna nie może być mniejsza niż 100 zł)
częstotliwość dokonywanych wpłat dowolna, systematyczność wpłat rozliczana jest w okresach rocznych trwania umowy, np. przy zadeklarowanej składce w wysokości 100 zł miesięcznie, rocznie na konto uczestnika powinna wpłynąć kwota 1200 zł (nie ma znaczenia, czy wpłaty będą realizowane systematycznie po 100 zł, czy jednorazowo w kwocie 1200 zł.)
możliwość zmian funduszy
  • w każdym roku trwania Programu możesz dokonać bezpłatnie 3 zmian strategii inwestycyjnej dla nowych wpłat oraz 3 zmian dla wszystkich zgromadzonych w Programie oszczędności
  • zmiany między subfunduszami w ramach funduszu parasolowego nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od dochodów kapitałowych (tzw. podatkiem Belki)
konto małżeńskie pozwala na wspólne decydowanie o inwestowanych środkach – może być założone tylko przez współmałżonków pozostających we wspólnocie majątkowej
koszty uczestnictwa w Programie
  • opłata administracyjna jest pobierana tylko od wartości pierwszej wpłaty (każda kolejna wpłata jest w 100% inwestowana)
  • opłata za zarządzanie jest pobierana z aktywów funduszu i wliczona w cenę jednostki uczestnictwa
opłata za rezygnację z Programu opłata likwidacyjna odpowiada sumie opłat manipulacyjnych, z których klient został zwolniony w związku z uczestnictwem w Programie (zgodnie z tabelą opłat manipulacyjnych dla funduszy Aviva Investors Poland TFI)

Czy wiesz, że …

Systematyczne wpłaty pozwalają uśredniać cenę zakupu jednostek funduszy. Oznacza to, że  w czasie spadków na giełdzie dają możliwość obniżenia średniej ceny naszego zakupu. Dzięki temu jak powróci hossa zakupione taniej (w okresie bessy) jednostki spowodują większy wzrost całej inwestycji, niż jakby to miało miejsce w przypadku inwestycji jednorazowej. Tym samym regularnie inwestując zmniejszamy ryzyko inwestycyjne, a moment rozpoczęcia inwestycji nie jest już tak istotny jak przy jednorazowej wpłacie.

zwiń / rozwiń

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku
do piątku w godzinach 9:00-20:00.

22 557 44 44

Zostaw kontakt
oddzwonimy

Skontaktujemy się z Tobą bezpłatnie w wybranym przez Ciebie czasie.

Zamów rozmowę

Porozmawiaj
o inwestowaniu online

Wirtualny Oddział czynny od
poniedziałku do piątku g. 9:00-20:00.
dowiedz się więcej

Połącz

Znajdź agenta
lub placówkę

Wyszukaj agenta lub placówkę w swojej okolicy. Jesteśmy w całej Polsce.

Znajdź