Nagrody i wyróżnienia

Najlepszy fundusz inwestycyjny w 2016 roku!

Aviva Investors Dłużnych Papierów Korporacyjnych (subfundusz Aviva Investors FIO) został uznany za najlepszy fundusz w 2016 roku wśród funduszy dłużnych. Nagroda przyznawana jest co roku przez portal Analizy Online dla najlepszego funduszu inwestycyjnego.

Subfundusz wydzielony jest w ramach funduszu parasolowego Aviva Investors FIO. To wielkie wyróżnienie dla całego zespołu zarządzających: Marcina Mężykowskiego, Radosława Gałeckiego i Grzegorza Latały.

Najlepszy wynik inwestycyjny w 2016 roku!

Za najlepszy wynik inwestycyjny w minionym roku nasi zarządzający zostali nagrodzeni przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” Złotym Portfelem 2016. Numerem jeden w swojej kategorii okazał się Aviva Investors Obligacji Dynamiczny (subfundusz Aviva Invstors FIO). Fundusz wypracował astronomiczny jak na obligacje skarbowe wynik rzędu 2,5%.

Subfundusz wydzielony jest w ramach funduszu parasolowego Aviva Investors FIO i zarządzany przez zespół zarządzających: Marcina Mężykowskiego, Radosława Gałeckiego i Grzegorza Latałę.

 

Kolejna nagroda dla Aviva Investors Obligacji Dynamiczny
10 marca 2015 roku ogłoszono wyniki drugiej edycji rankingu Analiz Online - Alfy 2014 dla najlepszych funduszy inwestycyjnych. Kolejny raz za najlepszy fundusz w kategorii funduszy polskich papierów dłużnych został uznany Aviva Investors Obligacji Dynamiczny - subfundusz wydzielony w ramach funduszu parasolowego Aviva Investors FIO. W rankingu został także wyróżniony subfundusz Aviva Investors Dłużnych Papierów Korporacyjnych. Oba subfundusze zarządzane są przez zespół zarządzających: Marcina Mężykowskiego, Dariusza Kędziorę, Radosława Gałeckiego oraz Grzegorza Latałę.
Cały ranking opublikowany został na stronie Analiz Online >>

Statuetka Lidera Informatyki Instytucji Finansowych w 2014 roku dla Wirtualnego Oddziału

Wirtualny Oddział Avivy wygrał konkurs Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014 r. w kategorii bankowość elektroniczna i e-finanse, zorganizowany przez miesięcznik Gazeta Bankowa.

Wirtualny Oddział to innowacyjny sposób sprzedaży ubezpieczeń i inwestycji oraz obsługi klientów przy zastosowaniu nowoczesnych technologii - poprzez wideokonferencję z czatem, e-mail i telefon. Umożliwia zdalne zawarcie umowy bez konieczności podpisywania umowy papierowej. Konsultanci mają do dyspozycji również narzędzia online: kalkulatory, porównywarki, ankiety, komentarze rynkowe i filmy. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w sektorze finansowym poza bankami w Polsce.

 

 

Nagroda dla Aviva Investors Obligacji Dynamiczny
11 marca 2014 roku podczas Fund Forum Analiz Online po raz pierwszy zostały przyznane nagrody dla najlepszych funduszy inwestycyjnych – Alfy 2013. Zwycięzcą w kategorii uniwersalnych funduszy papierów dłużnych został Aviva Investors Obligacji Dynamiczny - Subfundusz wydzielony w ramach funduszu parasolowego Aviva Investors FIO. To wielkie wyróżnienie dla całego zespołu zarządzających: Marcina Mężykowskiego, Dariusza Kędziory, Radosława Gałeckiego i Grzegorza Latały.

O sukcesie nagrodzonego funduszu mówi Grzegorz Latała, Dyrektor inwestycyjny ds. rynku papierów dłużnych: „Polityka inwestycyjna Funduszu pozwala na inwestycje nie tylko na rynku polskich obligacji skarbowych. Fundusz inwestuje aktywnie w obligacje skarbowe emitowane przez inne państwa z regionu Europy środkowowschodniej, będące członkami Unii Europejskiej. Rozszerzenie "spektrum inwestycyjnego" pozwala przeciętnie uzyskać lepsze wyniki, wraz ze wszystkimi korzyściami wynikającymi z dywersyfikacji ryzyka. Dobre wyniki funduszu są potwierdzeniem wysokich kompetencji i zaangażowania całego zespołu inwestycyjnego Aviva Investors na rynku polskim jak i w regionie CEE”.

 

 

 

Aviva Investors TFI zwycięża w rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych!
Aviva Investors TFI zajęło pierwsze miejsce w rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych, przygotowanym przez niezależną firmę analityczną Analizy Online, opublikowanym w „Rzeczpospolitej” 24.10.2013 r. W rankingu oceniano wyniki inwestycyjne, poziom ryzyka oraz stabilność zespołów zarządzających. To czwarty rok pod rząd, w którym nasze TFI zajęło miejsce „na podium” w tym zestawieniu.

Natomiast w rankingu funduszy inwestycyjnych aż trzy subfundusze z oferty Aviva Investors TFI znalazły się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach: Aviva Investors Małych Spółek (kategoria funduszy akcji małych i średnich firm), Aviva Investors Nowych Spółek (kategoria funduszy akcji uniwersalnych) oraz Aviva Investors Zrównoważony (kategoria funduszy zrównoważonych).

 

 

 

Tytuł najlepszego TFI 2010 i Złoty Portfel dla Aviva Investors Poland TFI SA
Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA otrzymało prestiżową nagrodę Byki i Niedźwiedzie dla najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w 2010 roku. Nagroda ta jest przyznawana przedstawicielom rynku finansowego, którzy przyczynili do jego rozwoju i upowszechnienia. Wpływ na decyzję o przyznaniu nagrody miały przede wszystkim bardzo dobre wyniki funduszy Aviva Investors. Numerem jeden w swojej kategorii okazał się Aviva Investors Zrównoważony, którego zarządzający zostali nagrodzeni Złotym Portfelem 2010 za najlepszy wynik inwestycyjny w minionym roku w kategorii krajowych funduszy zrównoważonych. Zwycięski subfundusz osiągnął roczną stopę zwrotu na poziomie 17,55 proc. Wśród funduszy akcyjnych Aviva Investors Polskich Akcji uplasował się na drugiej pozycji,  a Aviva Investors Stabilnego Wzrostu wypracował trzeci wynik wśród funduszy w swojej kategorii. Obie nagrody przyznaje co roku Gazeta Giełdy „Parkiet”. 

 

Aviva Investors TFI zwyciężyło w rankingu instytucji finansowych "Rzeczpospolitej"
22 czerwca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych po raz ósmy „Rzeczpospolita” wręczyła nagrody najlepszym instytucjom finansowym za działalność w roku poprzednim. Ranking prowadzony był w ośmiu kategoriach obszaru finansowego. Najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych zostało Aviva Investors Poland TFI.
 Nagrodę odebrał prezes Aviva Investors Poland TFI Marek Przybylski, który tak skomentował wyróżnienie dla naszej spółki: „Nawet w czasie kryzysu można prowadzić stabilną i zyskowną działalność. Myślimy też o zaproponowaniu polskim klientom wybranych funduszy aktywów zagranicznych z oferty macierzystej grupy Aviva. Mogą to być fundusze inwestycyjne na rynkach o korzystnych perspektywach ożywienia po kryzysie lub fundusze faktycznej alokacji.”
W tym samym rankingu w kategorii najlepszych firm ubezpieczeniowych na życie pierwsze miejsce zajęło Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA.

 

Złoty Portfel 2009 dla Aviva Investors TFI!
Zarządzający subfunduszem Aviva Investors Małych Spółek otrzymali nagrodę Złoty Portfel 2009 za najlepszy wynik inwestycyjny w minionym roku wśród funduszy akcji krajowych. Zwycięski subfundusz osiągnął roczną stopę zwrotu na poziomie 83,3 proc.
Złote Portfele przyznaje co roku Gazeta Giełdy „Parkiet”. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 22 lutego 2010 roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Złoty Portfel dla Aviva Investors TFI odebrali: Rafał Janczyk, dyrektor ds. inwestycyjnych i Dawid Frączek, zarządzający funduszami.

 

Grand Prix konkursu Vidical dla kalendarza Aviva Investors Poland
 Kalendarz Aviva Investors Poland na rok 2009 zdobył główną nagrodę, Grand Prix, w V Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical 2009. Zwycięski kalendarz został przygotowany dla nas przez agencję Pracownia, według projektu Joanny Kwiatkowskiej, absolwentki ASP w Gdańsku i wykonany ręcznie w stu egzemplarzach. Więcej informacji na stronie http://www.vidical.pl/

zwiń / rozwiń

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku
do piątku w godzinach 9:00-20:00.

22 557 44 44

Zostaw kontakt
oddzwonimy

Skontaktujemy się z Tobą bezpłatnie w wybranym przez Ciebie czasie.

Zamów rozmowę

Porozmawiaj
o inwestowaniu online

Wirtualny Oddział czynny od
poniedziałku do piątku g. 9:00-20:00.
dowiedz się więcej

Połącz

Znajdź agenta
lub placówkę

Wyszukaj agenta lub placówkę w swojej okolicy. Jesteśmy w całej Polsce.

Znajdź